Becayiş Sistemi Nasıl Kullanılır?

Gönderen:

Becayiş Nedir?

Becayiş; kelime olarak karşılıklı yer değiştirme anlamına gelmektedir.

Misafirlerini sabit tarih, sabit dönem anlayışına bağlı kalmayacak şekilde tatil imkânı sunan bu sistem becayiş sistemi olarak biliniyor. Herhangi bir dönemden yer sahibi olan bir kişi becayiş sistemiyle termal tesisin dört mevsimini de görebilme imkânı buluyor. Termal Tesisi dört mevsimde yaşatan becayiş sistemi, devremülk sistemini daha makul duruma getirirken aynı zamanda yer sahiplerinin memnuniyetini arttırmak adına atılan önemli bir adım.

Becayiş Sistemi Nasıl Uygulanır?

Kaplıca Tesislerinde becayiş sistemi uygulanabilmesi için öncelikle bu hakkı tanıyan bir tesis olması şart. Daha sonra ki aşamada ise sizin yer sahibi olduğunuz tesisi, tatil yapmak istediğiniz dönem tarihinden minimum 1 ay öncesinden arayıp bu sene için tatil döneminizi değiştirme talebi vermeniz gerekmekte aksi durumda haber vermeden sistemi kullanmaya kalkarsanız yer bulamama olasılığınız olabilir.

Becayiş sistemleri kar amacı gütmeyen müşteri memnuniyeti odaklı sistemlerdir. Ancak insanların sistemi kötü amaçlı veya hut etik olmayan bir şekilde sistemi kullanması istenmez. Örneğin; şubat dönemi devremülk sahibi bir kişi sürekli haziran – temmuz dönemini kullanmayı istiyorsa 2 defa üst üste olduğunda sorun teşkil etmez ancak devamında tekrar aynı dönemi istiyorsa bu kişinin becayiş hakkı 1 yıllığına durdurulur. Çünkü becayiş sistemi, kişinin tesisin bir parçası olmasını amaçlamaktadır. Becayiş sistemi bölgede dört mevsimi tadını çıkarmaktır.

Kaplıca Tesisleri Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız!!

0

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.